Про ліцей

Про Ліцей №34 міста Житомира

Житомирський міський колегіум – це заклад філософсько-філологічного та естетично-культурного профілів, має позитивний імідж серед громадськості, освітян міста, області, високий рейтинг серед учнів, батьківської громадськості колегіуму та міста, увібрав славні традиції загальноосвітньої школи № 34, яка була заснована у 1971 році.

Про Ліцей №34 міста Житомира

Колегіум очолює Надія Григорівна Полівода, магістр з менеджменту організацій, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, член Всеукраїнської Асоціації Відроджені гімназії' України та керівників шкіл України.

Головна мета колегіуму - виховання і розвиток обдарованих і здібних дітей в ім’я збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України, забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки.

Однією з умов, що сприяє інноваційному розвитку колегіуму, є вирішення проблеми навчання обдарованих та здібних дітей шляхом  впровадження власної моделі менеджменту роботи з обдарованими учнями. Потужно працює в колегіумі наукове товариство «Краяни» під керівництвом заступника директора з науково-методичної роботи Надії Миколаївни Стойкової. Учні колегіуму традиційно є неодноразовими переможцями міських, обласних, Всеукраїнських олімпіад, конкурсу-захисту робіт Малої академії наук, Всеукраїнських турнірів юних істориків, правознавців, екологів, економістів, біологів тощо. Результативність роботи з обдарованими учнями є показником професіоналізму вчителів та метою їх педагогічної діяльності. Серце віддають дітям майже 130 вчителів і працівників колегіуму. Серед них заслужений учитель України,  нагороджені почесним знаком «Василь Сухомлинський», Відмінник освіти України, 35 вчителів вищої категорії, 26  - присвоєно педагогічні звання «старший вчитель» та  «вчитель-методист».

Педагогічний колектив колегіуму неодноразово нагороджувався дипломами Національної академії педагогічних наук України за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти, є лауреатом Міжнародних виставок «Інноватика в освіті України», «Сучасний ЗНЗ». Щороку досвід роботи колегіуму з обдарованими учнями презентується на міжнародних виставках, круглих столах. Проект «Впровадження моделі розвивального середовища для самореалізації обдарованих дітей у Житомирському міському колегіумі» (автор проекту заступник директора колегіуму Н,М. Стойкова), який був представлений на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади - 2012» відзначений Срібною медаллю у номінації «Інноваційні технології виявлення, навчання і підтримки розвитку обдарованої молоді». Проект «Зростання якості навчально – виховного процесу у Житомирському міському колегіумі як результат впровадження інновацій у підвищенні професійної компетентності педагогів», який був представлений на Міжнародній виставці  «Інноватика в сучасній освіті - 2015» відзначений Золотою медаллю у номінації «Інновації у підвищенні професійної компетентності педагога». Практичні розробки педагогів колегіуму відзначені дипломами Академії педагогічних наук України за внесок у розвиток освітніх інновацій.

Випускники колегіуму здатні здійснювати складні види діяльності, виконувати поставлені завдання, успішно задовольняючи свої соціальні та індивідуальні потреби. Щороку кожен п’ятий випускник продовжує навчання у педагогічних вищих навчальних закладах України. Кожна восьма сім’я учнів та кожен п’ятий учитель закладу - випускник колегіуму.

Навчально-виховний процес у колегіумі насичений такою творчою діяльністю, яка сприяє повному задоволенню і розвитку пізнавальних можливостей школярів, надає їм максимальну свободу для творчого просування. Внаслідок цього з'являється свідоме прагнення до самоосвіти, самовдосконалення, самоаналізу, набуття відповідних вмінь та навичок щодо творчого розв'язання проблем.