Рекоменд.: дослідж. псих. станів учнів

Рекомендації за результ. дослідж. психічних станів учнів

Рекомендації

за результатами дослідження психічних станів учнів

Батькам:

1. Не перехвалюйте дитину, але й не забувайте заохочувати її, коли вона цього заслуговує.
  2. Заохочуйте в дитині ініціативу. Нехай вона буде лідером усіх починань, але також покажіть, що інші можуть бути краще на неї.
  3. Не забувайте заохочувати інших у присутності дитини, підкресліть переваги іншого і покажіть, що ваша дитина також може досягти цього.
  4. Показуйте своїм прикладом адекватність ставлення до успіхів і невдач. Оцінюйте  можливості й результати справи.
  5. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її із самою собою (тією, якою вона була вчора чи, можливо, буде завтра).
  6. Вірте в дитину, в її досягнення.
  7. Ставте перед дитиною досяжні завдання.
  8. У кожної дитини повинні бути домашні обов’язки.

Класним керівникам:

1. Залучайте учнів до різних інтелектуальних, мистецьких, хореографічних, спортивних конкурсів тощо, для того, щоб кожна дитина відчула успіх.
  2. Ведіть моніторинг залученості учнів упродовж навчального року до позакласної роботи.
  3. У кінці кожного семестру відзначайте учнів за активну участь у житті класу.
  4. Повідомляйте соціально-психологічну службу про емоційно-нестійкі настрої та переживання дитини (за спостереженнями, проведенням індивідуальної роботи або консультацією).
  5. Упродовж навчального року залучайте учнів до обов’язкової гурткової роботи;
  6. У планах виховної роботи конкретно зазначайте теми виховних годин у напрямку «Ціннісне ставлення до «Я».

Практичний психолог І.М.Сторожук